Keiretsu Forum Melek Yatırımcı Ağı, son altı ay içerisinde hayata geçirdiği altı yatırım ile Türkiye girişimcilik ekosistemindeki en aktif melek yatırımcı ağı oldu…

 

Son altı ay içerisinde Keiretsu Meleklerinin gerçekleştirdiği 6 yatırım ile Keiretsu Forum Melek Yatırımcı Ağı, Türkiye girişimcilik ekosisteminde en aktif melek yatırımcı ağı olmayı başardı.

Keiretsu Forum Meleklerinin son altı ayda yatırım yaptığı firmalar ise şöyle:

 

visperaVispera Bilgi İşleme Teknolojileri, imge işleme, yapay görme, görüntü tanıma, istatiksel öğrenme ve veri madenciliği teknolojilerinin, sanayi ve ticaret hayatına uygulanmasını sağlamaktadır. Hızlı tüketim ürünleri pazarında, perakende yönetimi, denetimi ve analizi için etkin çözümler sunan Vispera, Keiretsu Forum melek yatırımcılarından toplamda 600.000 TL yatırım almıştır.

 

veloxity2013 yılında Türk girişimciler tarafından ABD’de kurulan Veloxity, mobil müşteri deneyimi çözümleri sunan bir yazılım firmasıdır. Telekomünikasyon endüstrisindeki önemli bir sorunu çözen Veloxity, ağ kapasitelerinin daha verimli olması amacıyla kullanılmayan mobil ağ kapasitelerinin değerlendirilmesini sağlamaktadır. Mobil operatörler ile gelir paylaşımı modeliyle ilerleyen firma, Keiretsu Forum Türkiye ofisinden toplamda 900.000 TL yatırım almıştır. Veloxity, yatırım arayışlarına Keiretsu Forum’un diğer ofislerinde devam etmektedir.

 

Picture1Birden fazla sektör tarafından kullanılabilecek inovatif ürünler geliştiren Abom, özellikle ekstrem sporlarda kullanılmak üzere geliştirdiği buğu önleyici gözlük ile 18 marka tescili ve 4 patent sahibi bir firmadır. Klair teknolojisiyle üretilen Abom gözlükleri, spor ürünü olarak tüketicilere sunulmaktadır.

 

savaraSavara Pharmaceutical, başta “AeroVanc” ürünü olmak üzere, solunum ilaçları geliştiren bir şirkettir. Savara, aldığı yatırımı ilacın 3. fazını tamamlamak ve şirketin halka arzını gerçekleştirmek için kullanmayı planlamaktadır.

 

zenyx Zenyx, Software as a Service olarak sunduğu kurumsal iletişim yazılımı ile kullanıcılarının kurumsal iç iletişiminde kullandığı e-mail, anlık mesajlaşma, bulut dosya ve not aktarımı gibi araçları tek bir platformda toplayarak, iletişim kanallarını güçlendirmektedir.

 

socialmywifiİzmirli girişim SocialMyWifi, işletmelerin 5651 yasasına uygun internet hizmeti vermesi ve verilen hizmetin işletmeye kar getirebilecek hale getirilmesi konusunda çözümler sunmaktadır. SocialMyWifi, işletmelere toplanan müşteri datasını kendi modülleriyle müşteri sadakatine dönüştürme fırsatı da sağlamaktadır.

 

canHaziran 2015’de Keiretsu Forum Türkiye Genel Müdürü olarak göreve gelen Can K Methson yeni yatırımlar ile ilgili olarak, “Ağustos 2015’den itibaren Keiretsu Forum olarak girişimcilik ekosisteminde daha aktif ve vites yükseltecek şekilde çalışmalarımızı yoğunlaştırdık. Ekip olarak yaptığımız çalışmaların neticesinde, son altı aylık dönemde, melek yatırımcılarımızın 6 farklı girişime finansman sağlamasına aracılık ettik. Süreçleri devam eden ve uluslararası pazarlarda büyüme potansiyeli olan, yeni Türk girişimlerin de yatırım süreçlerini tamamlayarak önümüzdeki aylarda duyurularını yapacağız. Türkiye girişimcilik ekosistemi hızlı bir atılım içerisinde; bu ekosistemin lider Melek Yatırım Ağı olarak üstümüze düşen görevleri daha da çok çalışarak devam ettireceğiz.”