2 Amerikalı girişimci

 

 

Dünyanın en büyük melek yatırımcı ağı olan Keiretsu Forum melek yatırımcılarla girişimcileri buluşturmaya devam ediyor. San Francisco merkezli uluslararası bir melek yatırımcı ağı olan ve üç kıtada 46 şubesi bulunan Keiretsu Forum; sadece bulunduğu şehir ve ülkelerle sınırlı kalmayıp sahip olduğu network imkânını ve deneyim ağını üye olan tüm yatırımcılarla paylaşıyor.

 

Keiretsu Forum her ay melek yatırımcılarla girişimcileri buluşturduğu yatırımcı toplantılarında haziran ayında iki ABD’li girişimi ağırladı. Daha önce Keiretsu Forum’un Amerika ve Asya bölgesindeki melek yatırımcılarından yatırım almış olan Zive ve Bouxtie girişimleri İstanbul’da Keiretsu Forum Melek yatırımcıları ile bir araya geldi.

 

Gmail için masaüstü uygulama geliştiren Zive ve dijital hediye kartları tasarlayan Bouxtie yaptıkları sunumların ardından yatırımcılarla çeşitli görüşmeler gerçekleştirdi.

 

zive

Zive,  Gmail için Kiwi  programını  geliştirdi.  Program,  verimli bir masaüstü  e‐mail  ara yüzü  oluşturuyor. Kiwi kısa sürede Mac  e‐mail  kullanıcıları  arasında bir  numara seçildi ve gün geçtikçe büyüme hızları ivmelendi. Zive Gelişim Platformu Kiwi teknolojisi üstünden daha birçok yeni aplikasyonun geliştirilmesine olanak sağlayacak.

http://www.kiwiforgmail.com/

 

Bobouxtieuxtie Inc. San Fransisco merkezli inovatif bir mobil aplikasyon şirketi. Aplikasyon dijital alanda yarattıkları hediye kartlarının gönderimi ve alımını oluşturarak, ABD’deki 175 milyar dolarlık plastik hediye kartı endüstrisine giriş yaptılar. Bouxtie şirketi, kullanıcılarına kolay erişilebilir, hızlı gönderim ve alım yapılabilen aynı zamanda kullanıcıya özel video mesajları içeren dijital hediye kartları sunuyor. Ocak 2015’ten beri Bouxtie şirketi müşteri talebini güçlü bir şekilde arttırarak piyasadaki en kullanıcı dostu, pratik hediye kartı aplikasyonunu yarattı. Bouxtie, dünyanın önde gelen 120 perakende şirketiyle ilişki içinde çalışmalarını sürdürüyor.

http://www.bouxtie.com/