startcamp hızlandırma Merkezi

 

Starturk Hızlandırma Merkezi, aralarında Yıldız Teknik Üniversite, İstanbul Teknik Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi, Gebze Teknik Üniversitesi ve Hasan Kalyoncu Üniversitesi bulunan 5 üniversitenin konsorsiyumu ile Silikon Vadisi – Palo Alto’da kurulan bir hızlandırıcı merkezidir. Konsorsiyumun yürütücü görevinde Yıldız Teknik Üniversitesi bulunmaktadır.

 

Starturk Hızlandırma Merkezi bünyesinde organize edilen Starcamp Hızlandırma programı, başvurular arasından seçilen girişimcilere bir hafta Türkiye’de, iki hafta Silikon Vadisi’nde olmak üzere bir eğitim programı sunuyor. Starcamp hızlandırma programı bünyesinde seçilen girişimciler globale açılmak konusunda ihtiyaç duydukları konularda sektörde uzman kişilerden oluşan bir mentör ekibinden eğitimler alacak ve Silikon Vadisi’nde pazar araştırmasında konusunda çalışmalarda bulunacak.

 

Startcamp Hızlandırma Programı kapsamında ilk programa  başvuruda bulunan 8 girişim, 17 Nisan haftası Türkiye, 1 Mayıs haftası ABD – Silikon Vadisinde olmak üzere iki aşamalı bir programa katılacak.

 

Keiretsu Forum Türkiye olarak Startcamp Hızlandırma Programının düzenleyeceği eğitim ve çalıştaylara Keiretsu Forum global ağı üzerinden destek veriyor olacağız. Startcamp Hızlandırma Programına seçilen girişimler gerek İstanbul gerekse Silikon Vadisi’nde bulundukları süre boyunca Keiretsu Forum Melek Yatırımcı Üyeleri ile görüşüp, Keiretsu Forum Yatırımcı Toplantılarına katılım imkanına sahip olacaklar.