• 28 Nisan 2017
  • admin
  • 0

 

star1

 

 
Sizlerle geçtiğimiz ay Keiretsu Forum Türkiye olarak desteklediğimiz Starturk Hızlandırma Merkezi duyurusunu paylaşmıştık. Starturk Hızlandırma Merkezi bünyesinde organize edilen Starcamp Hızlandırma programının, girişimcilere sunduğu girişimcilik eğitimlerinin Türkiye ayağı geçtiğimiz hafta tamamlandı. Program kapsamında Keiretsu Forum Türkiye olarak destek verdiğimiz Starcamp Türkiye eğitim programı konsorsiyuma katılan beş üniversiteden seçilen girişimlerin katılımıyla başarı ile tamamlandı.

Yıldız Teknik Üniversitesi’nin yürütücü rolünü üstlendiği programın ABD ayağı 1 Mayıs haftası başlayacak.  Starcamp hızlandırma programı bünyesinde seçilen girişimciler globale açılmak konusunda ihtiyaç duydukları konularda sektörde uzman kişilerden oluşan bir mentör ekibinden eğitimler alacak ve Silikon Vadisi’nde pazar araştırması konusunda çalışmalarda bulunacak.
 

Starcamp programı Türkiye ayağında gerçekleştirilen eğitimlerin başlıkları aşağıdaki gibidir:

Start-Up Değerlemesi & Finansal Süreçler
Marka Mimarisi ve Yönetimi
Akıllı Para
ABD’de Şirketleşme Ve Vergi Sistemi
Yatırımcı Sunumu Nasıl Yapılır?
 

Keiretsu Forum Türkiye olarak Startcamp Hızlandırma Programının düzenleyeceği eğitim ve çalıştaylara Keiretsu Forum global ağı üzerinden destek vereceğiz. Startcamp Hızlandırma Programına seçilen girişimler gerek İstanbul gerekse Silikon Vadisi’nde bulundukları süre boyunca Keiretsu Forum Melek Yatırımcı Üyeleri ile görüşüp, Keiretsu Forum Yatırımcı Toplantılarına katılım imkanına sahip olacaklar.