Antalyalı Sanayici ve İş Adamları Derneği (ANSİAD) ile ortak düzenlediğimiz etkinlik kapsamında Antalyalı girişimciler ve yatırımcılar 7 Haziran’da Antalya’da bir araya geldi. Keiretsu Forum Türkiye melek yatırımcı üyeleri ve ANSİAD üyelerinin birlikte katıldığı etkinlikte farklı sektörlerden altı girişim sunum yapma imkanı buldu.

ansiad1

 

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren ANSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sadi Kan, “ANSİAD Girişimcilik Komitesi olarak, çalışma ve etkinliklerini 12 aya yaydığımız Girişimcilik Günleri’ni, bizimle birlikte 4 üniversite ve 20’ye yakın dış paydaş ile yürütüyoruz. Bu etkinlikler kapsamında üniversite öğrencilerini ‘Fikir Kampları’ ile fikirlerine katkı sağlayacak şekilde destekliyoruz. Elde ettiğimiz başarılı çıktıların sonucu olarak bugün, Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği ve Keiretsu Forum Türkiye olarak “demoday” etkinliğimizi gerçekleştiriyoruz” dedi. Kan, sözlerine şöyle devam etti: “Kasım 2016 yılında Keiretsu Forum İstanbul’a kurumsal üyelik gerçekleştiren ANSİAD, Antalya’da oluşturulan “Melek Yatırımcı Ağı” temsilciliğini de üstlenmektedir. ANSİAD Girişimcilik Komitesi 2017 çalışma hedefleri içerisinde yer alan bu etkinlikte, start up’larını tamamlamış, farklı endüstri ve sektörden altı girişim sunumlarını gerçekleştirecek.”

ansiad2

 

Sunumlar, 2016 ANSİAD 14. Girişimcilik Günleri ‘4. İş Fikri Yarışması’ birincisi Sultan Aras’ın ‘Misol Ameliyat İpliği Üretim Firması’ ile başladı. Mühendis Sultan Aras ve Proje Üyesi Ufuk Elibüyük’ün gerçekleştirdiği sunumda, kök hücre ile modifiye edilen ısırgan otu liflerinden ameliyat ipliği projesi anlatıldı.

 

Ardından, Akdeniz Üniversitesi Girişimcilik ve İş Geliştirme Merkezi AKGİM’in, TÜBİTAK1601 projesi kapsamında düzenlediği “Fikir Çatısı Proje Yarışması” birincileri Kemal Sığırcı, Emir Yiğit, Hakan İlhan’ın Türkiye’deki e-spor severlere medya ve ürün tedariki sağlamak için planladığı e-SporTurkiye.com sunumu gerçekleştirildi.

 

Antalya Teknokent A.Ş. bünyesinde start up aşamasındaki projelerin sahipleri, Solitsan Mühedislik Enerji Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi Genel Müdürü Barış Açıkgöz’ün ‘Lityum İyon Akü Paketi Tasarımı ve Üretimi’ projesi ve yüksek hızda ve doğrulukta görüntü işleme yöntemi ile çalışan ‘Tohum Sayma Makinasının’ fikir sahibi Hakan Aktaş sunumlarını gerçekleştirdiler.

 

ANSİAD 13. Girişimcilik Haftası kapsamında ‘Fikrimden Girişim Çıkar’ sloganıyla yola çıkılan ve 2015 yılında düzenlenen ‘3. İş Fikri Yarışması’ birincisi, 2016 yılı ‘4. İş Fikri Yarışması’ üçüncüsü Çağdaş Kızıl, ‘Grafen Temelli Enerji Depolama Ürünleri’nin sunumunu gerçekleştirdi. Son olarak, 2014 ANSİAD 12. Girişimcilik Haftası, ‘2. İş Fikri Yarışması’ birincisi Dr. Hasan Basri Savaş’ın ‘Deselürize ve Demiralize Kemik doku Matriksi Elde Edilen Hastalarda Doku Grefiti Olarak Kullanımı’ projesinin sunumu yapıldı.
 

Kapanışta konuşan ANSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sadi Kan, “Bir demosunu gerçekleştirildiğimiz etkinliği sonbaharda Keiretsu Forum Türkiye ile birlikte ‘Girişim Tarama Toplantıları’ olarak Antalya’ya taşıyacağız” dedi.

 

Keiretsu Forum Türkiye Genel Müdürü Can Methson da söz alarak, “Antalya’dan bu denli güzel projelerin çıkması bizi heyecanlandırdı. Beklentilerimizin çok çok üzerinde fikirler ve çalışmalar olduğunu söyleyebilirim. Önümüzdeki yıllarda Antalya adına daha güzel etkinliklerde buluşacağımıza inanıyor, ANSİAD’a bize bu fırsatı sunduğu için teşekkür ediyoruz” diyerek duygu ve düşüncelerini dile getirdi.