p1

 

 

Biraların servis edildiği muslukları geliştirdikleri ‘Taptronics’ ürünü ile akıllandıran yerli girişim Pubinno, Keiretsu Forum Türkiye’nin yatırım ağına katıldı. Keiretsu Forum Türkiye melek yatırımcı üyelerinden Emre Sayın’ın yatırım yaptığı Pubinno, söz konusu yatırım ile hem Türkiye’de hem de globalde büyümeyi hedefliyor. Daha önce iki farklı Avrupa ülkesinden daha yatırım alan Pupinno’nun Kurucusu Can Algül, bu yatırımların global vizyon ve satış planları anlamında çok önemli olduğunu vurguladı.

 p2

 

Bira musluklarını geliştirdikleri “Taptronics” isimli ürün ile akıllandıran ve fire oranını düşürerek tasarruf edilmesini sağlayan yerli girişim Pubinno, dünyanın en büyük melek yatırımcı ağına sahip Keiretsu Forum’un Türkiye ayağından yatırım aldı. Keiretsu Forum Türkiye melek yatırımcı üyelerinden Emre Sayan’ın yatırım yaptığı Pubinno, eğlence mekanları ve restoranlar için akıllı servis çözümleri üreten yerli bir girişim. Pubinno, barların en büyük sıkıntısı olan fire oranını sıfıra yakın azaltırken, birayı her seferinde belli miktarda ve ideal sıcaklıkta servis ediyor ve biranın her zaman aynı kalitede servis edilmesini sağlıyor. Pubinno, 2017 yılının şubat ayında da Türkiye’nin en başarılı 100 Startup‘ı listesinde gösterilmişti.

p3

 

İkinci versiyon geliştirilecek

Pubinno’nun web sitesinden veya mobil uygulamadan anlık satış ve stok takibi de yapılabiliyor. Pubinno’nun diğer avantajları arasında ise iş yükünü azaltma, efektif çalışma, hızlı servis ve tüm bunların sonucu olarak satışlarda artış ve müşteri memnuniyeti bulunuyor. Pubinno, aldığı yatırımları Taptronics’in ikinci versiyonunu geliştirmek ve globalde diğer pazarlara açılmak için kullanacak. Avrupa’nın iki farklı ülkesinden daha yatırım alan Pubinno’nun Kurucusu Can Algül, konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Avrupa’nın 2 farklı ülkesinden yatırımcı girmesi, global vizyonumuz ve satış planlarımız anlamında önemliydi. Bu kaynağı da ürünün çok daha hızlı ölçeklenebilir yeni versiyonunun geliştirmesinde ve satış ağı kurmakta harcayacağız” dedi. Silikon Vadisi’nde de bir ofisi bulunan ve orada önemli girişim hızlandırıcılarla çalışan Pubinno cihazları ABD ve Türkiye’de kullanılıyor. Pubinno’nun bazı Avrupa ülkelerinde ise demo cihazları bulunuyor. Pubinno şimdiden Amerika, İspanya, Hindistan, İsrail, Avusturya ve Türkiye’den müşteriler ile çalışıyor. Ayrıca bira endüstrisindeki global devlerden Heinekenle de çalışmaları devam ediyor.