viviKeiretsu Forum Türkiye yatırımlarından Vispera, Logo Ventures’dan 1.2 milyon dolar yatırım aldı. Prof. Dr. Aytül Erçil ve Dr. Ceyhun Burak Akgül tarafından Ocak 2014’te kurulan Vispera, görüntü işleme teknolojileri ve veri madenciliği teknolojileri üzerinde çalışıyor. Yenilikçi bir teknolojiyle müşterileri arasına Türkiye’deki önemli global şirketlerini ekleyen Vispera, global vizyonu ile büyümeye devam ediyor.

 

Geçtiğimiz yıl Keiretsu Forum Türkiye ofisinin yanında Keiretsu Forum  Capital Fonu’ndan da yatırım olan Vispera, son aldığı Logo Ventures yatırımı ile birlikte birlikte şirket değerlemesini 1 yıl içerisinde neredeyse ikiye katlayarak 12 milyon dolar değerlemeye ulaştı. Prof. Aytül Erçin, Vispera’nın yer aldığı pazarın Türkiye’de 300 milyon dolar, dünya çapında 30 milyar dolar hacminde olduğunu paylaşıyor. Yıllık yüzde 15’lik büyüme hedefleyen Vispera, bazı büyük şirketlerin hem yerel hem de küresel operasyonlarında verimlilik sağlıyor.

 

Vispera ekibini yeni yatırımları için tebrik eder, Keiretsu Forum Türkiye olarak Vispera’yı her zaman desteklemeye devam edeceğimizi belirtmek isteriz.