Keiretsu Forum İstanbul, İtalya’da fırtına gibi esti

Keiretsu Forum İstanbul, İtalyan İnovasyon ve Yüksek Teknoloji Laboratuvarı: BİAT etkinliğinde İtalyan start-up’lar ve KOBİ’lerle bir araya geldi.

 

Keiretsu Forum İstanbul, İtalyan Ticaret Ataşeliği’nin daveti üzerine 18-21 Nisan tarihleri arasında İtalya’nın Napoli şehrinde düzenlenen “İtalyan İnovasyon ve Yüksek Teknoloji Laboratuvarı: BİAT” etkinliğine katıldı. İTÜ Teknokent GMY Doç. Dr. Deniz Tunçalp, ODTÜ Teknokent’ten Gökhan Çelebi, GOSB TTO’dan Tolga Bildirici, Turkcell’den Volkan Keskin ve Türk Telekom’dan Ahmed Furkan Gül gibi dikkat çeken isimlerin yer aldığı Türk kafilesine İtalyan Ticaret Ataşeliği’nden Aniello Musella liderlik etti.

 

Pietrarsa Tren Müzesi’nde gerçekleşen Girişimci-Yatırımcı Buluşması’nda tüm dünyadan melek yatırım ağları, girişim sermayeleri ve teknoloji firmaları; yatırım yapmak için uygun projeyi arayan ve varlık gösterdiği coğrafyalar dışına açılmak isteyen İtalyan start-up’lar ve KOBİ’lerle 30 dakikalık görüşmeler gerçekleştirdi. Keiretsu Forum İstanbul ise etkinlikte 15 İtalyan girişimci firma ile görüşerek bilgi alışverişinde bulundu. Görüşme yapılan İtalyan start-up’lar arasında en dikkat çekenleri gıda değer zincirindeki her bir aşamayı IoT ile takibe alan 8.000.000 € cirolu  Penelope Spa, makine öğrenmesinin sistem açıklarına özelleşmiş bir güvenlik yazılımı olan Pluribus One Srl ve radon gazı taraması için kit geliştiren Cassitta Lab oldu.