Dünyanın ve Türkiye’nin en büyük Melek Yatırımcı Ağı Keiretsu Forum, start-upların önemli kaynak sağlayıcıları arasındaki konumunu güçlendirmeye devam ediyor. Bu kapsamda Keiretsu Forum’un Türkiye ayağı Keiretsu Forum Türkiye, internet üzerinden kapıdan kapıya lostra ve kuru temizleme hizmeti sunan, kısa sürede de 50 bin kişiye ulaşan yerli girişim Temiz’e yatırım yaptı. Keiretsu Forum Türkiye Genel Müdürü Esra Talu, kurulduğu 2012 yılından bu yana Keiretsu Forum Türkiye’nin melek yatırımcılarının, Türkiye’deki melek yatırım ortalamasının çok üzerinde bir performans sergilediklerine dikkat çekti.

Hem Türkiye’de hem de dünyada melek yatırımcılığın yönünü belirleyen Keiretsu Forum, destek sunduğu girişimlere yenilerini eklemeye devam ediyor. 4 kıtada 54 şubesi ve 3,000’e yakın lisanslı yatırımcı üyesi ile dünyanın en büyük melek yatırımcı ağı olan Keiretsu Forum, fırsatlar sunduğu start-uplara yeni bir yerli girişimi daha ekledi. Bu çerçevede Keiretsu Forum’un Türkiye ayağı Keiretsu Forum Türkiye, internet üzerinden kapıdan kapıya lostra ve kuru temizleme hizmeti sunan ve kısa zamanda 50 bin kişiye ulaşan yerli girişim Temiz’e 150 bin TL’lik yatırım yaptı.

Girişimlere önemli fırsat!

Keiretsu Forum Türkiye Genel Müdürü Esra Talu, faaliyetlerine başladığı 2012 yılından bu yana Keiretsu Forum Türkiye’deki melek yatırımcıların, Türkiye’deki melek yatırım ortalamasının çok üzerinde bir performans sergilediklerini vurguladı. Keiretsu Forum’un tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de henüz emekleme aşamasında olan girişimlerin koşmasında önemli bir rol oynadığını vurgulayan Talu, “Keiretsu Forum, yerel girişimlerin erken fark edilerek dünyaya açılmaları noktasında onlara önemli fırsatlar sunuyor” dedi. Talu, Keiretsu üyelerinin daha çok teknoloji ve inovasyon içeren startuplara yatırımlar gerçekleştirdiğinin altını çizdi.

Zamandan tasarruf ettiren ve hizmetleri kullanıcıların ayağına kadar götüren start-uplar arasındaki yerini alan Temiz, akıllı telefonlara indirilen bir uygulama üzerinden ve web sitesi üzerinden hizmet veriyor. Kullanıcılarının ayakkabı ve giysilerini kendi kuryeleriyle teslim alan Temiz, temizlenen ayakkabı ve giysileri de kullanıcıların kapısına kadar götürülerek teslim ediliyor. İnternet üzerinden kapıdan kapıya lostra ve kuru temizleme hizmeti sunan ve kısa sürede 50 bin kişiye ulaşan Temiz, bu rakamı daha da artırmayı hedefliyor

Keiretsu Forum Hakkında:

Keiretsu Forum, 4 kıtada 54 şubesi ve 3,000 e yakın akredite – lisanslı yatırımcı üyesi ile dünyanın en büyük melek yatırımcı ağıdır. Teknoloji, tüketim malları, internet, sağlık, enerji, gayrimenkul vb. yüksek büyüme gösteren çeşitli sektörlerdeki 1000’i aşkın girişimci şirkete, 800 milyon $ üzerinde melek yatırım gerçekleştirilmesine aracılık etmiştir. Türkiye’de 100 den  fazla melek yatırımcısı ve 6 yılda 35 start-up’a 37 turda 55 milyon TL’den fazla gerçekleştirdiği yatırım ile; Türkiye’nin en büyük ve en güçlü melek yatırımcı ağı olmayı başarmıştır