Hem Türkiye’de hem de dünyada melek yatırımcılığın yönünü belirleyen Keiretsu Forum’un Türkiye ayağı olan Keiretsu Forum Türkiye’nin yeni genel müdürü girişim ve yatırımcılık ekosisteminin de yakından tanıdığı Duygu Eren oldu. Uzun yıllara dayanan başarılı iş hayatının yanı sıra kişisel gelişim, pazarlama, sanat, networking ve melek yatırımcılık konularında eğitimler veren, tüm bunlarla birlikte girişimcilik alanında ise mentorluk görevi üstlenen Eren, Türkiye’deki yatırımcılar kadar genç girişimcilerin sayısının artması için yürüttüğü çalışmalara Keiretsu Forum Türkiye çatısı altında devam etmeyi hedefliyor.

Dünyanın en büyük melek yatırımcı ağı Keiretsu Forum’un Türkiye ayağı Keiretsu Forum Türkiye’nin genel müdürü girişim ve yatırımcılık ekosisteminin de yakından tanıdığı Duygu Eren oldu. Eren, Türkiye ve Avrupa ülkeleri arasındaki ticari iş birlikleriyle ilgili çalışmalarının yanı sıra kişisel gelişim, pazarlama, sanat, yatırım ve networking konularında verdiği eğitimlerle birlikte, kişisel kariyerindeki başarılı girişimcilik tecrübesiyle de hem girişimcilere hem de yatırımcılara destek olmayı amaçlıyor. Girişimcilik alanında mentorluk görevi de üstlenen Eren, Türkiye’deki yatırımcılar kadar genç girişimci sayısının artması için yürüttüğü çalışmalara Keiretsu Forum Türkiye çatısı altında devam etmeyi amaçlıyor.

Aile şirketinden ayrılıp, kendi işini kuran en başarılı isimler arasında yer aldı!

Üniversite öğrenimine 1998 yılında İstanbul Üniversitesi İtalyan Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde başlayan Eren, yüksek lisans eğitimini de İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde Uluslararası Ticaret Bölümü’nde tamamladı. Yüksek lisans öğrenimi sırasında iş hayatına atılan Eren, Avrupa’nın en büyük hurda demir şirketleri arasında yer alan European Metal Recycling’te çalışmaya başladı. Bu zaman zarfında Türkiye ve Avrupa ülkeleri arasındaki ticari işbirlikleriyle ilgili çalışmalara da imza atan Eren, 2003’te ise Eren Yayıncılık Kitap Yayın Dağıtım şirketinde satış ve pazarlama bölümünde çalışmaya başladı. Kısa bir süre sonra kitap online satış ve e-ticaret sitesini kuran Eren, şirketin yurt dışı ilişkilerini ve basın sözcülüğünü yürüten Eren, 2010 yılında DP Danışmanlık ve Pazar Araştırması Şirketi’ni kurdu. Eren, yılında yürüttüğü çalışmalar kapsamında 2014’te Turkish Time dergisi tarafından aile şirketinden ayrılıp, kendi işini kuran en başarılı patronlar arasında gösterildi. İş geliştirme, iletişim ve pazarlama konularında danışmanlıklar veren ve mentorluk görevi de üstlenen Eren, bir süre Marmara Üniversitesi Pazarlama Yüksek Lisans Programı kapsamında girişimcilik ile ilgili dersler verdi.

Melek yatırımcılık eğitimleri düzenledi!

Uzun yıllar, Büyük Kulüp Derneği’nde (Cercle D’Orient) kurduğu Genç Girişimciler Komitesi’nde de başkanlık görevini yürüten Eren, halen çalışmalarına Büyük Kulüp Yönetim Kurulu Üyesi olarak ve TOBB İstanbul Kadın Girişimciler Kurulu Yönetim Kurulu Üyesi ve Uluslararası İşbirliği Platformu Organizasyon Komitesi’nde devam ediyor. Eren, Startupbootcamp, Global Cleantech Innovation Programı, Türk Telekom Pilot’ta da gönüllü mentorluk çalışmaları gerçekleştirdi. Halen, G3 Forum ve Genç Başarı Vakfı Mütevelli Heyeti’nde görev alan Duygu Eren, liselerde girişimciliği özendirmek için gönüllü mentorluk görevini üstlendiği gibi, Türkiye’de ilk kez, Anadolu’daki girişimcilere destek olmak amacıyla ticaret odalarında “melek yatırımcılık eğitimleri” de düzenledi. Eren, İngilizce, İtalyanca ve İspanyolca biliyor.  

Keiretsu Forum Hakkında:

Keiretsu Forum, 4 kıtada 54 şubesi ve 3,000’e yakın akredite – lisanslı yatırımcı üyesi ile dünyanın en büyük melek yatırımcı ağıdır. Teknoloji, tüketim malları, internet, sağlık, enerji, gayrimenkul vb. yüksek büyüme gösteren çeşitli sektörlerdeki 1000’i aşkın girişimci şirkete, $800 milyon üzerinde melek yatırım gerçekleştirilmesine aracılık etmiştir. Türkiye’de 100’den fazla melek yatırımcısı ve 6 yılda 32 startupa 34 turda 50 milyon TL’den fazla gerçekleştirdiği yatırım ile; Türkiye’nin en büyük ve en güçlü melek yatırımcı ağı olmayı başarmıştır.