• 12 Haziran 2019
  • admin
  • 0

Keiretsu Forum Türkiye ve Altınbaş Üniversitesi iş birliği çerçevesinde gerçekleşen ve bu yıl ikincisi düzenlenen “Benim Fikrim Benim İşim” Yarışması sonuçlandı.

Yarışma üniversite öğrencileri arasında girişimcilik konusunda farkındalık yaratmayı hedeflerken, öğrencilerin sürdürülebilir iş modellerine ve beraberinde ürün ve hizmetlere dönüşebilme kapasitesi yüksek fikirlerinin değerlendirilmesi ve hayata geçirilmesi konusunda kendilerine kariyer desteği vermek amacıyla düzenleniyor.

11 projenin katıldığı yarışmada, diş hekimliğinde klinik birikim ve mühendisliği kombine olarak kullanmayı amaçlayan, akıllı cihaz ve çözümler üreten DentaSys Smart Dental Solutions projesi birinci seçildi.

İkincilik ödülünü market alışverişlerinde harcanan zamanı ve alışverişin maliyetini minimuma indirmeyi hedefleyen bir mobil uygulama girişimi olan “Sepette” kazandı.

Üçüncülük ödülü ise bir platform üzerinden iş makinesi ihtiyacı olan kullanıcıların kendisine en yakın iş makinesini bulabilmelerine imkân tanıyan “işmakineniz.com” aldı. Dereceye girenleri tebrik ediyoruz.